Menu

Přípravy na Just Cause 3 gameplay

4.1.2016 - Just Cause 3
Přípravy na Just Cause 3 gameplay

Vydání nové hry Just Cause 3 mě jaksi přinutilo k tomu, abych si poprvé v životě pořídil jakž takž výkonný počítač a hru Just Cause 3 si prostě vychutnal. A aby toho nebylo málo, rozhodl jsem se, že natočím gameplay video, nebo Let’s Play video. Pokusím se nějak zábavně a smysluplně využít velmi variabilního prostředí této hry a možností vůbec celého ovládání, ať je gameplay alespoň na podívání trošku zajímavý. Pokud se mi vše podaří nastavit a pořídit, budu jej snad i komentovat, jestli to nebude jen směsice výkřiků a újeků při samotném hraní, nebo naopak třeba nadávky 😀 sám nevím, dlouho jsem si žádnou hru nezahrál, kdysi mě bavil Coutner Strike, Call of Duty a pár dalších her jsem hltal pouze z gameplay videí, protože jsem na to nikdy neměl stroj a nechtěl jsem do pár hodin odreagování investovat nemalé peníze.

Vymyslel jsem si teď tedy několik důvodů, proč si pořídit výkonnější počítač, abych si sám před sebou mohl obhájit, že strávím několik hodin hraním “nějaké pitomé” hry. Jenže. Ty, co vyrůstali na Atari konzolích, televizních hrách z vietnamských tržnic, a vůbec byli takřka od zrodu her u toho, musí ten neskutečný pokrok za těch pár let naprosto uchvátit. Kde jsme se ocitli od Arkanoidu, nebo Dooma u Just Cause 3… Od sekaně létajícího pixelu po komplexní rozlehlý realistický svět s velmi realistickou fyzikou a neomezenými možnostmi pohybu a akce.

Moc uživatelů a hráčů počítačových her si nejspíše ani neuvědomuje, jaké množství práce za danými hrami stoji. Každý kousek hry se musí naprogramovat, každý kousek textury a detailu namapovat, vygenerovat, nasimulovat, vyklíčovat, natočit pohyby pomocí capture motion, dodat fyzikální vlastnosti, naprogramovat efekty výbuchů, trasy dopravy a pohybu objektů, vzájemné interakce, scénář hry, dabing postav, charaktery, stavby, fauna, flóra… prostě od základů tvoříte svět. A obdivuji na tom právě to, kam až byli schopni lidi posunout počítačové hry v posledních 25 letech. Brutální skok. V době hraní hada na staré nokii si asi těžko dokázal představit, že jednou bude pařit něco jako Just Cause 3 :)

1 komentář u „Přípravy na Just Cause 3 gameplay

  • Pingback: Just Cause 3 Developer Diary | gameplay.lukma.czgameplay.lukma.cz

  • Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *